svátek má: Ctirad
teplota: °C
počasí:

Kutná Hora

Fotografie města Kutná Hora

Městský znak

Znak města Kutná Hora

O městě:

Rozšířené informace

Kutná Hora (něm. Kuttenberg) je okresní město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Má zhruba 22 000 obyvatel. Jak název města naznačuje, souvisí jeho historie s těžbou („kutáním“) stříbra a stříbrných rud. Ve středověku koncem 13. století poskytoval zdejší revír zhruba jednu třetinu produkce stříbra v Evropě.Ve městě se konají různé festivaly jako Královské stříbření Kutné Hory, recitační soutěž Ortenova Kutná Hora, Mezinárodní bienále interpretační kytarové soutěže nebo folkový Festival Kocábka. Každé Velikonoce probíhá v Sedleci pouť.
Nejvýznamnějšími kulturními institucemi jsou Městská knihovna, Městské Tylovo divadlo a Kino Modrý kříž. Další významné městské instituce jsou České muzeum stříbra s historickým dolem Osel, jehož expozice jsou vystaveny na Hrádku, v Kamenném domě a Tylově domě, dále pak Muzeum Alchymie v Sankturinovském domě a Muzeum tabáku v historickém reflektáři cisterciáckého kláštera v Sedlci. Ve městě je i vodní park, zimní stadion a druhá nejdelší bobová dráha v Evropě.

Kontakt:

Městský úřad Kutná Hora
Havlíčkovo náměstí 552
284 24 Kutná Hora

 

E-mail: kancelar@mu.kutnahora.cz

 

http://www.kutnahora.cz

Videoreportáže

  • Královské stříbření

    Královské stříbření

    24. června 2006 | Kutná Hora

    15. ročník tradiční Kutnohorské akce proběhl o víkendu 24 a 25. června 2006. Redaktor: Jan Chleboun, kamera: Miroslav Šnaiberk.