svátek má: Miroslav
teplota: °C
počasí:

Brandýs n. L. - St. Boleslav

Fotografie města Brandýs n. L. - St. Boleslav

Městský znak

Znak města Brandýs n. L. - St. Boleslav

O městě:

Rozšířené informace

Zveme Vás do Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi, města s nejdelším názvem v České republice. Město Brandýs nad Labem - Stará Boleslav vzniklo sloučením dvou původně samostatných měst v roce 1960. Historie obou částí města, Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi,  je však mnohem starší, v případě Staré Boleslavi sahá až hluboko do středověku. Přestože obě části mají rozdílný kulturně-historický vývoj a odděluje je řeka Labe, přerostly v jeden logický celek a vedení města vždy hájí zájmy obou těchto částí. Tento fakt potvrdilo i referendum v roce 1998, kdy byla většina občanů proti oddělení obou částí. Město má 15 300 obyvatel.

Brandýs nad Labem - Stará Boleslav je atraktivní lokalitou vzhledem ke své blízkosti Praze (v pražském obchodním centru Černý most jste automobilem za několik minut), hojností historických památek a v létě jsou okolní jezera vyhledávaným místem pro koupání a vodní sporty.

Kontakt:

Městský úřad

Masarykovo náměstí 1

250 01 Brandýs nad Labem - Stará Boleslav


ústředna: +420 326 909111 

fax: 326 909 151
e-mail: epodatelna@brandysko.cz

 

http://www.brandysko.cz/

Tříkrálové klouzání 2020

5. ledna 2020 | Brandýs n. L. - St. Boleslav

Tříkrálové klouzání proběhlo 5.1.2020 na městském kluzišti v Brandýse nad Labem. Redaktor: Jan Chleboun, kamera: Václav Kváča